Baycan Malzemecilik Tekstil Mobilya San. Tic. Ltd. Şti.
Yatak hangi maddeden yapılır?


Yatak yay ve sünger başta olmak üzere keçe ve kapitoneli kumaşların çeşitli kombinasyon ve ebatlarda birleştirilmesiyle imal edilir. Visco, Latex ve bazı hayvan kılları kullanılarak değişik özelliklerde yatak elde etmek mümkündür. Günümüzde yatakların ortopedik, terletmeyen, elektriklendirmeyen son teknolojik üretimlerinin olması, bel ve boyun fıtıkları ve ağrılarının giderilmesi ve daha kaliteli insan hayatı için son derece önemli bir durum haline gelmiştir.


Yatak üretimi nasıl yapılır?

Yatak üretimi kapalı tesis içerisinde çeşitli şekillerde yapılabilir. Yatak üreticisi dışardan tedarik ettiği hazır malzemeyi sadece yatak kenar kapama makinası kullanarak yatak imalatı yapabileceği gibi kapitone, yay gibi bazı hammadde üretim malzemelerini ayrı makinalarda üreterek daha entegre bir üretim sistemi de kurabilir. Malzemecilik alanının günümüzde ayrı bir sektör haline gelmesi üreticileri hazır malzeme tedariki konusuna teşvik etmiştir. Üretici böylece maliyetini net bir şekilde kontrol edebilmekte gereksiz makine,teçhizat ve işçilik masrafları ile yorulmamaktadır. Yatak üretiminde keçe arası yay kombinasyunu sünger veya lateksle desteklenerek üzeri kapitone kumaşla kaplanarak değişik özelliklerde yatak elde edilebilir.


Yatak üretim maliyeti ?

Ortalama bir yatak üretim maliyeti 90*190 tek kişilik 15 Usd'den başlayarak 250 Usd'ye kadar çıkabilir. Bu durum çalıştırılan işçilerin niteliği-ücreti, fabrikanın ve tesisin özelliği-maliyeti ve kullanılan hammaddelerin fiyatlarına bağlıdır.


Yatak imalatı için gerekli makineler


  • Otomatik Yatak Kenar Kapama Makinası

  • Yatak Kapitone Makinaları

  • Otomatik Yatak Ambalaj Makinası

  • Yatak Rulo Paketleme Makinası

  • Otomatik Yatak Kılıf Giydirme Makinası

  • Yatak Kesim ve Yan Bordür Makinaları

  • Yatak Üretim Hatları